תרבות הפנאי מוגבלת? יש פתרונות יש הצלחות!

לאנשים החיים עם מגבלות, הצרכים היום יומיים וההתמודדות עימם, נוטים למלא את השגרה.
מומחי ההנגשה של דגש מחפשים ומבקשים פתרונות לפעולות השיגרתיות: לאכילה נוחה, להושבה, לתקשורת, לעבודה ולעוד המון נושאים קטנים כגדולים. חלק בלתי נפרד מהשתלבותם של אנשים עם צרכים מיוחדים ומוגבלויות, בשגרת החיים, טמחון בחיים שמעבר - עולם שלם של תרבות, בילוי פנאי ומפגשים חברתיים. כל אחד לפי יכולתו, עצמאותו ורצונותיו, חשוב שלא יפספס את הצורך שלעיתים נעלם מעין – הצורך בתרבות פנאי.
כל אדם מבקש לעצמו משאלות היוצאות מעבר לצרכיו הבסיסיים.
תרבות פנאי ובילויים, אינם מותרות!

למה שיפור איכות החיים זה לא מותרות?

עמותת מילב"ת יוזמות ומפתחת כל ימות השנה עזרים לשיפור איכות חיים

סדרת מתקני הפנאי של מילב"ת היא פורצת דרך עבור מי שלהקשיב למוסיקה או לשחק בכדור אינו דבר מובן מאיליו עבורו.

אילו מאמצים נעשים לפיתוח פתרונות הנגשה להנאה וליצרת תרבות פנאי?

צוות אגף טכנולוגיה מסייעת בדגש במטרתו לגשר בין צורך ליכולת, חבר לצוות מילב"ת ויחד אנו תומכים ופועלים להרחבת מעגל משתמשי הטכנולוגיה המסייעת. 

השאיפה המשותפת שלנו, לקדם אנשים באמצעים טכנולוגיים ולאפשר בילוי יום יומי ומשחק.
בהגייתם, עיצובם ופיתוחם של מתקני הפנאי לקחו חלק: מרפאים בעיסוק, קלינאית תקשורת, מתנדבים ומומחים מתחום הנדסה, העיצוב והבנייה ואלקטרוניקה.
המתקנים הותאמו לצרכים הרגשיים, הקוגניטיביים והפיזיים של אנשים עם מגבלות. כל זאת, כדי לחשוף אנשים עם מוגבלויות לטכנולוגיה ולאפשר להם צמצום מחסומי גישה לתרבות פנאי.

איך משחקים נגישים ומערכות פנאי נגישות, משפרים את ההרגשה ומשיגים יעדים שיקומיים?

המתקנים מעבר להיותם תענוג למשתמש, הם גם עוזרים לשפר ולשמר יכולות, מאפשרים להנות תוך מימוש עצמי וחווית הצלחה. צוותי פרא-רפואה במוסדות בריאות, במחלקות שיקום, בבתי ספר לחינוך מיוחד ובמועדונים, עושים שימוש במתקני הפנאי ככלי טיפולי.
צוותם רב מקצועיים מגבשים תהליך מובנה להשגת מטרות לדוגמא: מיומנות חברתיות, מוטוריקה, התמצאות במרחב והבנת הוראות. פתרונות ההנגשה והמערכות הפזורים בארץ, מסייעים גם לפיתוח רגשי באמצעות הנאה ועידוד. שילוב משחקים נגישים ומערכות פנאי בארגונים, מוסדות ומועדונים התומכים בהשתלבות(#מה משתלב), קידום והעצמת אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים מקדמים את תרבות הפנאי, משפרים את איכות החיים, תוך השגת יעדים שיקומיים.
לצפייה במתקנים

צוות דגש משמש כנציגי התמיכה והמכירה עבור מילב"ת, אשר עוסקת בהתקנה ובמתן השירות.
ההכנסות יאפשרו לעמותת מילב"ת להמשיך בפיתוח פתרונות להטבת שיפור תפקודם של רבים.